Heroes Blade – Action RPG Apk


Heroes Assemble! Your Strategy. Your Team. Your Heroes. Choose and equip the perfect team for battle. Summon your Heroes’ skills with strategy. Take on Epic Bosses, Massive Campaigns, and the Global PvP Battle Arena with endless combinations of Heroes, Skills, and Strategy.

HEROES BLADE is one of the most addictive Action RPGs with its made-for-mobile gameplay and endless content. Play Now and experience:

HERO SKILLS – SUMMON WITH STRATEGY
● Heal with a Shaman, Stun with a Brute, or use Spellfire with a Sorcerer; strategy is everything.
● 4 Unique Skills for every Hero
● Endless Team combinations and strategies

50+ HEROES TO COLLECT & UPGRADE
● From Badass Elves, Undead Pirates, Kungfu Pandas, to your Average Humans
● Evolve, Enchant, Craft and Combine your Heroes, Equipment, Skills and more.
● Customize each Hero: 6 equipment slots, Skills, Weapon, Evolution Tree, and more.

EPIC BOSS BATTLES & GAME MODES
● Take on massive Bosses at every Chapter
● Hundreds of Quests, Battles, Missions and more.
● Endless gameplay: Campaigns, Dungeons, Hero Trials, Expeditions, & PvP Modes

GLOBAL PVP BATTLE ARENA
● Duel & Rank with Players from around the World
● Join a Guild and meet others in the Global Real-Time Chat.
● Compete for Resources and Plunder Rare Items

Play HEROES BLADE for Free now and unleash your Heroes!

Pobierz za darmo!
dragon

Powered by WPeMatico

Serwis BestAPK.pl to zbiór linków zawierający darmowe gry android. Wszystko produkcje mogą zostać pobrane przez Państwa całkowicie za darmo. Dodatkowo posiadamy również darmowe aplikacje android, które również są do pobrania za darmo.
Jeżeli znasz ciekawe gry na andorid to śmiało możesz podesłać nam linka wykorzystując formularz, który znajduje się w górnej części strony. To samo oczywiście ma się odnośnie wszelkich aplikacji android.
Naszym celem jest stworzenie strony, na której znajdą Państwo masę przydatnych gier oraz aplikacji do pobrania za darmo.

Mamy nadzieję, że gry andorid / aplikacje android, które są umieszczane na naszej stronie satysfakcjonują Ciebie. Jeżeli nie, proszę o napisanie w formularzu "ZAPROPONUJ APLIKACJĘ!" aplikację android, którą chcielbyście by została opublikowana na naszym portalu. Pozdrawiamy! :)

Przypominamy również, że korzystając z linków do plików zamieszczonych przez użytkowników, robisz to na własną odpowiedzialność. Pamiętaj, że pliki objęte prawem autorskim wolno zgrywać z sieci jedynie, jeżeli posiada się w domu ich oryginalną wersję, a ściągniętą kopię będzie się traktować jako zapasową.