Epic Dragons Apk


We already have more than 100 custom user levels! Kudos to all the creative minds!

——————————————————————————————————————-

The dragons are under attack! Help them to defend their homeland by unleashing them on their foes. Use your abilities to launch explosive meteors and powerful lightning bolts upon those who would steal from the dragons!

Welcome to the world of Epic Dragons. You are the master of dragons and you need to help your fellow dragons out. Strategically place your dragons in order to block your enemies and collect 3 stars. This isn’t tower defense, this is DRAGON DEFENSE!!

Epic Dragons features:
+ 60 LEVELS across 3 worlds! Try to collect 3 stars on each!
+ 9 DRAGONS, each unique and extremely powerful
+ 6 ABILITIES to devastate your foes
+ WORLD CREATOR: Easily create and share your very own levels right from your phone or tablet. Just tap to create!
+ Download, play, and rate other players’ levels from the community menu.
+ Earn REWARDS whenever another player downloads your level. The better your level rating, the more you earn!

Come check us on Twitter:
Facebook:

OBSERVATION: some Android devices are not compatible with this game. If you are having issues loading the game or crashes, that could be your device may not work with it.

Pobierz za darmo!
dragon

Powered by WPeMatico

Serwis BestAPK.pl to zbiór linków zawierający darmowe gry android. Wszystko produkcje mogą zostać pobrane przez Państwa całkowicie za darmo. Dodatkowo posiadamy również darmowe aplikacje android, które również są do pobrania za darmo.
Jeżeli znasz ciekawe gry na andorid to śmiało możesz podesłać nam linka wykorzystując formularz, który znajduje się w górnej części strony. To samo oczywiście ma się odnośnie wszelkich aplikacji android.
Naszym celem jest stworzenie strony, na której znajdą Państwo masę przydatnych gier oraz aplikacji do pobrania za darmo.

Mamy nadzieję, że gry andorid / aplikacje android, które są umieszczane na naszej stronie satysfakcjonują Ciebie. Jeżeli nie, proszę o napisanie w formularzu "ZAPROPONUJ APLIKACJĘ!" aplikację android, którą chcielbyście by została opublikowana na naszym portalu. Pozdrawiamy! :)

Przypominamy również, że korzystając z linków do plików zamieszczonych przez użytkowników, robisz to na własną odpowiedzialność. Pamiętaj, że pliki objęte prawem autorskim wolno zgrywać z sieci jedynie, jeżeli posiada się w domu ich oryginalną wersję, a ściągniętą kopię będzie się traktować jako zapasową.