Epic Defense – Origins Apk“Epic Defense – Origins” is the expansion of “Epic Defense – Element”. The epic tower defense series has been widely acclaimed by global game players, and this expansion offers a more gorgeous visual effect, more challenging levels, and more variety of enemies.
Different from other tower defense games where players only spend coins to build towers, in this game, players need to combine three kinds of elements, fire, ice and thunder, to summon defense towers with different magic.
The attacking effect of towers varies greatly for different monsters. It is a key to victory to make well use of the advantages of each tower.
Game features:
1. The three elements – fire, ice and thunder – can form 10 types of defense towers, each with unique magic.
2. Brilliant magic effect with a scene image of WOW-style.
3. A huge map with 4 scenarios, 12 regions and 60 levels.
4. Money is not all! Victory also requires appropriate strategy and a bit luck.
5. The RPG-style tower upgrading system will constantly strengthen your power.
——————————
Cat Studio – We do TD right!
Check out these exciting TD games by Cat Studio!
And many more! Visit our games on
——————————
Cat Studio’s Facebook Page:
Cat Studio’s Tiwtter:
Cat Studio’s Youtube Channel:
——————————

Pobierz za darmo!
dragon

Powered by WPeMatico

Serwis BestAPK.pl to zbiór linków zawierający darmowe gry android. Wszystko produkcje mogą zostać pobrane przez Państwa całkowicie za darmo. Dodatkowo posiadamy również darmowe aplikacje android, które również są do pobrania za darmo.
Jeżeli znasz ciekawe gry na andorid to śmiało możesz podesłać nam linka wykorzystując formularz, który znajduje się w górnej części strony. To samo oczywiście ma się odnośnie wszelkich aplikacji android.
Naszym celem jest stworzenie strony, na której znajdą Państwo masę przydatnych gier oraz aplikacji do pobrania za darmo.

Mamy nadzieję, że gry andorid / aplikacje android, które są umieszczane na naszej stronie satysfakcjonują Ciebie. Jeżeli nie, proszę o napisanie w formularzu "ZAPROPONUJ APLIKACJĘ!" aplikację android, którą chcielbyście by została opublikowana na naszym portalu. Pozdrawiamy! :)

Przypominamy również, że korzystając z linków do plików zamieszczonych przez użytkowników, robisz to na własną odpowiedzialność. Pamiętaj, że pliki objęte prawem autorskim wolno zgrywać z sieci jedynie, jeżeli posiada się w domu ich oryginalną wersję, a ściągniętą kopię będzie się traktować jako zapasową.