Carpio – Carp Fishing Tracker app


Specially designed for carp anglers and totally free. Keeps track of your carp fishing history and provides useful tools such as rod counters and various statistics aimed to improve your fishing experience.

Contains a customizable user interface – from simple (allowing tracking of minimal information) to complex (allowing tracking of the used bait and usage of rod counters), designed to be usable in fishing situations (powerful sun, night fishing).

Features:

– counter alarm for each rod (Each alarm has a distinct sound which can be configured)
– hookbait management (You can define & use your own set of hookbaits in order to obtain statistics regarding their success)
– minimal interface that allows rapid catch addition
– post on facebook (All pictures associated with catches can be in one click posted on facebook)
– catches picture gallery (Display catches augmented with catch information: hour, bait, catch type)
– trip notes (Allows you to add notes about the fishing spot, tackle you noticed were missing, weather conditions, etc)
– powerful statistics
– trip management (Add/delete existing trips and open old trips to see their recorded data)
– powerful settings (customize each option that shall be used in a trip, send trip results by email to your friends)
– multi-language support (for now English, German, French, Italian, Spanish, Romanian, Hungarian, Russian)

Pobierz za darmo!
dragon

Powered by WPeMatico

Serwis BestAPK.pl to zbiór linków zawierający darmowe gry android. Wszystko produkcje mogą zostać pobrane przez Państwa całkowicie za darmo. Dodatkowo posiadamy również darmowe aplikacje android, które również są do pobrania za darmo.
Jeżeli znasz ciekawe gry na andorid to śmiało możesz podesłać nam linka wykorzystując formularz, który znajduje się w górnej części strony. To samo oczywiście ma się odnośnie wszelkich aplikacji android.
Naszym celem jest stworzenie strony, na której znajdą Państwo masę przydatnych gier oraz aplikacji do pobrania za darmo.

Mamy nadzieję, że gry andorid / aplikacje android, które są umieszczane na naszej stronie satysfakcjonują Ciebie. Jeżeli nie, proszę o napisanie w formularzu "ZAPROPONUJ APLIKACJĘ!" aplikację android, którą chcielbyście by została opublikowana na naszym portalu. Pozdrawiamy! :)

Przypominamy również, że korzystając z linków do plików zamieszczonych przez użytkowników, robisz to na własną odpowiedzialność. Pamiętaj, że pliki objęte prawem autorskim wolno zgrywać z sieci jedynie, jeżeli posiada się w domu ich oryginalną wersję, a ściągniętą kopię będzie się traktować jako zapasową.