BaldBooth Apk


PiVi & Co is launching the Android version of its famous BaldBooth app (by the creators of FatBooth and AgingBooth), one of the most popular iPhone apps. BaldBooth for Android is available to download for free on Google Play.

What would you look like if you were bald? And what about your friends? Find out with BaldBooth, a fun way to instantly make people bald on photo with your Android device.

Features
• Works with photos taken with your Android device camera or from your photo gallery
• Auto-cropping using face detection
• Transformation process is instant with no internet connection needed
• Shake device to see before and after views
• Scroll results into the app gallery
• Save results to your photo gallery
• Share with your friends via email, FaceBook or Twitter

Warning:
• BaldBooth is a funny application made for entertainment purposes only and does not guarantee resemblance to the real baldness process.
• BaldBooth works best with front face photos with both ears and forehead exposed.

BaldBooth for Android is optimised for Android platform or later. In order to help improve this version, should you have any trouble using it, please feel free to send your feedback at androidfeedback@

© PiVi & Co 2010-2015

Also by PiVi & Co :

– BimboBooth, the app that turns you into a bimbo :

– BoothStache, the mustache growing machine:

– UglyBooth, the app that makes you feel pretty:

– MixBooth, the face mixing machine:

– AgingBooth, the app that makes you old:

– FatBooth, the app that makes you fat:

More information on AgingBooth, FatBooth, BaldBooth, MixBooth, UglyBooth, BimboBooth and BoothStache on

Pobierz za darmo!
dragon

Powered by WPeMatico

Serwis BestAPK.pl to zbiór linków zawierający darmowe gry android. Wszystko produkcje mogą zostać pobrane przez Państwa całkowicie za darmo. Dodatkowo posiadamy również darmowe aplikacje android, które również są do pobrania za darmo.
Jeżeli znasz ciekawe gry na andorid to śmiało możesz podesłać nam linka wykorzystując formularz, który znajduje się w górnej części strony. To samo oczywiście ma się odnośnie wszelkich aplikacji android.
Naszym celem jest stworzenie strony, na której znajdą Państwo masę przydatnych gier oraz aplikacji do pobrania za darmo.

Mamy nadzieję, że gry andorid / aplikacje android, które są umieszczane na naszej stronie satysfakcjonują Ciebie. Jeżeli nie, proszę o napisanie w formularzu "ZAPROPONUJ APLIKACJĘ!" aplikację android, którą chcielbyście by została opublikowana na naszym portalu. Pozdrawiamy! :)

Przypominamy również, że korzystając z linków do plików zamieszczonych przez użytkowników, robisz to na własną odpowiedzialność. Pamiętaj, że pliki objęte prawem autorskim wolno zgrywać z sieci jedynie, jeżeli posiada się w domu ich oryginalną wersję, a ściągniętą kopię będzie się traktować jako zapasową.